Category Archives: Deti

Jedálniček dieťaťa

Deti sú naším najväčším pokladom. Vieme urobiť pre ne naozaj hocičo. Viete však, čo by malo vaše dieťa jesť, aby malo všetky živiny a pestrosť jedál, ktoré potrebuje pre svoj rast a vývoj? Pozrime sa na jedálniček malých detí od jedného roka. Správna strava k vývoju malých detí určite patrí. Mali by sme na to myslieť, keď varíme a pripravuje jedlá pre naše deti. Vysoký prísun zeleniny a ovocia by v jedálničku dieťaťa nemal chýbať. Lámete si hlavu, čo uvaríte svojmu dieťatku? Už nemusíte. Od jedného roku života dieťaťa je nutné prispôsobiť jeho jedálniček tomu nášmu.

 

dieťa

 

Malo by sa postupne učiť jesť jedlá, ktoré konzumujeme aj my. Avšak nám mamičkám záleží na tom, čo jedia naši drobci. Deti by mali mať pestrú a vyváženú stravu počas celého ich detského obdobia. Je len na nás matiek, aby sme im túto pestrú a zdravú stravu dopriali a naučili ich ju jedávať. Každé jedlo pre dieťa by malo byť pre dieťa bezpečné. Malé deti by mali jesť aj dostatok obilnín, mäsa alebo aj rýb, či jedlá z mlieka a mliečne výrobky. Mliečne výrobky sú základom ich správneho vývoja a sú veľmi zdravé. Zdravá a vyvážená strava prospieva dieťaťu a prospieva mu v nadobudnutí imunity a správneho metabolizmu. Každé dieťatko má iné potreby a nemôžme mu podávať a variť také jedlá, ktoré by mu škodili.

 

zelenina

 

Čo by sme takému malému dieťaťu nemali podávať? Určite obmedzte soľ a čierne korenie. Deti by nemali piť sladené nápoje, kde je príliš cukru, ktorý je nebezpečný pre ich zdravie. Potrebný cukor dieťa získa aj z ovocia, obilnín alebo aj z kaše. Navyše veľa cukru škodí aj ich zúbkom. Batoľatá by nemali konzumovať rôzne tavené, slané alebo aj plesňové syry. Z mäsových výrobkov nie sú moc vhodné klobásy, konzervy alebo grilované mäso. Deti by mali jesť aj veľa strukovín. Tie sa však odporúčajú až od dvoch rokov, nakoľko sú potom pre deti ľahšie stráviteľné. Tak isto by ste mali vynechať rôzne dochucovadlá, akým je určite vegeta. Glutaman sodný výrazne škodí vášmu dieťatku. Ak vidíte, že vaše dieťa má po tele vyrážky, určite vynechajte nejaké potraviny, ktoré ste im posledné dni dali. Zistíte tak, či vaše dieťa nemá na danú surovinu alergiu.

Moj syn

Mám takmer 9 ročného syna.. dobre sa učí a je to chlapec čo sa chová pekný má kamarátov vie pomôcť… Svojho času vystrkoval rožky vztekal sa.. hovorila.som.si obdobie.. je pravda že keď mu bolo zhruba 5, 5 rozbila som vzťah s ich otcom.. už dlho to neklapalo a ja sa neskutočne trápila cez mnohokrát psychického ponižovania… Nechcela som rozbiť rodinu vziať deťom otca a tak som ten vzťah držala.. potom sa objavil človek ktorý sa ku mne zase správal pekný as ktorým som už viac ako tri roky.. Síce spolu nebývame pretože to je zložité cez moje deti a jeho dieťa. Každopádne syn sa začal meniť.. Začal mať šialené výlevy hnevu keď mu niečo nejde nie je po jeho, prehrá v hre…

deti

Zacne všetkým trieskať ničiť, nadáva sprosto ma aj svojmu bratovi… Dokonca ma aj plieskol rukou do ruky… Keď som to konzultovala s jeho otcom ktorý je v kontakte s deťmi cez telefón a berie si ich čo 14 dní, ale môže kedykoľvek pretože ho majú radi a nechcem im brániť v styku, tak mi povedal že ho to nezaujíma… Navyše mi mnohokrát pri odovzdávanie pred deťmi nadával že mam držať hubu, že som hanba, čo ždíme stáť na dávkach pretože som momentálne bez práce, z nabalenej tašky na víkend mi pred nimi začal vyhadzovať veci ktoré som tam deťom nemala zbaliť a podobne … Začala som dochádzať do rodinnej poradne, aby som ukočírovala nejako vzťah s mladším synom a dúfam v nejakú radu a pomoc pretože mi tam potvrdili že to bude mať súvislosť aj s tým rozchodom aj s tým ako sa ku mne otec správa pred nimi.. syn dokonca raz vyhlásil že otecko od jeho kamarátky sa chová k mamičke veľmi pekne aj keď tiež nie sú spolu, ale že jeho otec mamičku myslené ma len ignoruje… Som z toho zúfalá… Ospod stále tvrdí že mu môžu max dohovoriť, a ja už neviem čo ďalej….

deti

Nejde snívam po dobrom ani po zlom.. otec od všetkého dáva ruky preč ten im len kupuje a užíva si a na všetko ma odpoveď tj tvoja výchova ktorú chlapci s obľubou mi predhadzujú hlavne ten mladší. s ľuďmi konajú opovržene ako ich otec so mnou.. už dosť že mi malý vo svojom ,,záchvate,, začne nadávať že som kurva spičená mrdka … Otcovi tj fuk a ja už neviem čo s tým . Psychológa, ktorý by mi poradil ako na neho a zistil prečo jeho správanie v určitých chvíľach takto graduje a potom zas zrazu pokoj je nemožné zohnať.. všade majú stop stavy. Otca sa snažím vyriešiť cez ospod a lekára pretože deťom nedáva ani lieky, ktoré majú brať mnohokrát na alergie atď. .. Snažím sa byť silná ale už to na mňa dolieha čím ďalej viac…pretože toto jeho správanie je šialené…a ja v tej chvíli keď ho to chytí naozaj neviem čo snívam..čokoľvek poviem čokoľvek urobím vyvolá ďalšiu negatívnu reakciu z jeho strany kým to samo neodznie a zas je v pohode. Je mi to ľúto.