Slovensko je hornatou krajinou a hory sú tiež skvelé pre pešiu turistiku. Tomuto športu, alebo skôr životnému štýlu, sa venujú tisíce ľudí, pretože dobre vedia, že im prinesie dobrú náladu, krásne zážitky, zlepšenie fyzickej kondície a posilnenie svalstva dolných končatín. Vyhlásenou turistickou oblasťou sú aj Vysoké Tatry, môžete tu absolvovať pochody všetkých možných obtiažností, a užiť si tu ako víkend, tak aj báječnú týždennú dovolenku. Stačí zaistiť vhodné ubytovanie v Poprade alebo v Tatranskej Lomnici, v Starom Smokovci či na inom mieste a mať tu aj potrebné zázemie pre odpočinok.

Vysoké Tatry

Každý výšľap vyžaduje mať nielen potrebnú výstroj, ale aj zaistené občerstvenie, najmä dostatok tekutín a potravín podľa zásad zdravej výživy. Budú sa vám na tieto účely skvele hodiť zip sáčky, do ktorých vyskladáte napríklad zmesi orechov a sušeného ovocia, čerstvé ovocie a zeleninu, pečivo s nátierkou a pod. Každý sáčok je dobre uzatvárateľný a úplne spoľahlivo chráni vnútorný obsah pred jeho únikom do okolitého prostredia, preto je možné si so sebou do hôr brať aj tekuté či kašovité zložky stravy, ako je šalátový nálev, omáčky, kaše a pod.

kešu orechy

Špinavá bielizeň – vrecká so zipsom sú skvelým pomocníkom aj na odkladanie prepoteného oblečenia, a pri turistike je to pomerne častý jav, kedy potrebujete odložiť prepotený nátelník, a najmä ponožky. Zvlášť ponožkám venujte extra pozornosť, pretože chodiť v prepotených ponožkách v horách, to je nábeh na pľuzgiere, a s nimi nemôžete potom zdolávať ťažký terén. Berte si so sebou na túru napríklad päť párov ponožiek, každú hodinu si ich vymeňte a vložte ich do vrecka so zipsom, aby vám nezapáchali v batohu a nekontaminovali potrebné potraviny.

S vrecúškami na zips sa vám bude lepšie chodiť po horách aj lepšie žiť, je to pomocník, ktorý sa hodí aj do domácnosti, na pracovisko, na záhradu, na chatu, a napríklad aj deťom do školy.