Fajčenie vážne ohrozuje životy a zdravie mnohých ľudí. Je vysoko návykové, čo potvrdzujú aj mnohé štúdie. Kupovanie cigariet sa stalo aj pre vás bežnou súčasťou pri nakupovaní v obchode s potravinami? Neustále si pýtate od pokladníčky nejaké krabičky cigariet? Ak áno, ste na fajčení cigariet závislým. Niektorí ľudia si vychutnávajú chvíľku pokoja pri cigaretke. Je to spôsob, akým si dovolia aspoň chvíľku pre seba. Ak si zapálite cigaretu len raz za čas, ešte to nie je závislosťou. Avšak treba myslieť aj do budúcnosti. Mnohí fajčia aj dve tri krabičky denne, a tomu sa už určite hovorí závislosťou.

pauza s cigaretou

Prestať s fajčením nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad javí. Nefajčiari o tom nemajú najmenšiu predstaviť, aké to môže byť náročné a pre niekoho až nereálne. Ak ste tuhý fajčiar, je to pre vás naozaj neskutočne ťažké, ale nie nemožné. Môžete to skúsiť od budúceho mesiaca. Alebo, na čo čakať? Zahoďte svoju krabičku s cigaretami práve v tejto chvíli a vydržte to. Dôležité je nekúpiť si ďalšiu krabičku s cigaretami. Tak by ste mali vydržať čo najdlhšie.

cigareta

Fajčenie vás stojí nemalé peniaze. Kupovanie predražených cigariet je veľmi zlé a nevhodné na váš finančný rozpočet. Ak plánujete šetrenie, určite by ste mali obmedziť cigarety. Je to veľká položka, ktorá sa dotýka celkového vášho žitia. Peňazí nikdy nie je dosť a je len na vás, na čo ich použijete. Na cigarety by ste nemali míňať príliš veľa peňazí. Z mála sa stane časom viac a viac, nakoľko si budete potrebovať zapáliť cigaretu omnoho častejšie. Odmietnutie cigarety od kolegu je prvý znakom toho, že by ste chceli prestať fajčiť. Fajčenie vám nielenže siaha do vášho finančného rozpočtu, ale veľmi vám škodí na zdraví. Z cigariet môžete neskôr skončiť aj s rakovinou. Rakovina je veľmi nebezpečná choroba, ktorej sa len tak ľahko nezbavíte. Obmedziť alebo vylúčiť cigarety z vášho života však dokážete omnoho skôr