Máte doma tvrdú vodu, trápi vás vodný kameň a už neviete čo s tým? Máme pre vás riešenie. Zbavte sa tvrdej vody aj vodného kameňa so zmäkčovačom vody. Zbavte sa vodného kameňa a tvrdej vody rýchlo a efektívne so zmäkčovačom vôd, ktorý je ideálnym riešením ako pre domácnosti, tak pre verejné budovy aj priemyselné prevádzky. Zakúpením zmäkčovača vody zamedzíte vzniku vodného kameňa a ochránite tak rozvody pred zanesením. Zmäkčením vody zaistíte bezproblémový chod kotlov, tepelných výmenníkov, membrán rezervných osmóz a predĺžite tak životnosť rozvodov a v domácnostiach sa vyvarujete nepríjemným usadeninám na sanite a spotrebičoch.

kapka vody

Nebudete už musieť riešiť starosti s odstraňovaním usadenín vodného kameňa, znížite si spotrebu pracích a čistiacich prostriedkov, energetickú náročnosť spotrebičov a tiež predĺžite ich životnosť. V neposlednom rade je na to nutné povedať, že zmäkčovač vody odstráni z vašej vody vápnik a horčík a vďaka tomu sa upraví pitná voda tak, aby bola čo najkvalitnejšia pre ľudský organizmus. Úprava pitnej vody sa vykonáva najmodernejšou technológiou. Jedná sa o plnoautomatické zariadenie s katexom, ktoré sa inštaluje priamo na prívod vody a vďaka tomu preteká zmäkčená voda v celom dome.

voda

Zmäkčovače vody do domu fungujú bez vonkajšieho zdroja energie, obsluhy aj prevádzkových nákladov a chémie. V dnešnej dobe je na trhu celý rad rôznych druhov zmäkčovačov a pri ich výbere záleží na dvoch faktoroch a to ako veľmi je voda tvrdá a aká je domácnosť veľká. Napríklad domácnosti, ktorá číta 3 osoby, bude stačiť zmäkčovač s nižšou kapacitou, než domácnosti s väčším počtom osôb.

Podľa čoho teda vybrať ten správny?

Ako už bolo tu spomenuté. Zmäkčovač vody je možné vybrať podľa tvrdosti vody v danej oblasti, podľa typu a modelu, podľa veľkosti domácnosti alebo podľa funkcií, technológií. Na internete je dnes mnoho webových stránok s najrôznejšími ponukami zmäkčovačov vôd a určite si vyberie každý.