Prvým problémom sú darčeky. Niektorí ľudia nad nimi rozmýšľajú pomaly už od septembra a niektorí si zase nechávajú nákup darčekov na poslednú chvíľu, ideálne deň pred Vianocami. V každom prípade ide o investíciu peňazí a taktiež premýšľaní, čo by druhým spravilo radosť. Nakoniec sa však toto rozmýšľanie skoro vždy skončí pri ponožkách a knihe.

Ďalším problémom je stavanie vianočného stromčeka. Poznáte ten pocit keď si ho už konečne celý ozdobíte a chcete si vychutnať pohľad na svoj vyzdobený svietiaci stromček, avšak po zapojení svetielok do elektriky sa nič nestane? Ak nie, tak patríte k málu šťastlivcom. Potom by ste museli zažívať obiehanie obchodov s tým, že by ste ich už pomaly nikde nevedeli zohnať. Avšak nakoniec by ste určite nejaké led žiarovky našli, len by ste boli obohatení o ďalšiu kopu stresu.

led žiarovky

No a ďalšou problematikou je zabíjanie kapra. Ak žijete v rodine s deťmi, tak je toto jedna veľmi nepríjemná vec. Niekoľko dní pred smrťou tohto tvora sledujete ako mu deti hádžu chleba do vane, vymýšľajú mu meno a tešia sa, že majú nejaké zvieratko. Ako im však potom povedať, že o pár dní ho budú samy jesť?

A nakoniec, predvianočné hádky. Či už pri kúpe darčekov, pri stavaní stromčeka alebo riešení štedrej večere. Na stromčeku sú zle usporiadané svetielka, alebo sú niektoré ozdoby až moc blízko pri sebe. Na večeru bude losos, nie kapor, lebo to je teraz moderné. Ľudia chcú mať na Vianoce všetko perfektné, ale koľkokrát si neuvedomujú, že práve to najlepšie týmto úsilím stavajú do úzadia. Rodinu. A to určite za nejaké dokonalé vyzdobenie stromčeka alebo upečenie všetkých druhov zákuskov a koláčov nestojí.

vianočná izba

Je potrebné si naozaj v týchto sviatkoch užiť svoju rodinu. Dať jej lásku a vynahradiť všetok zanedbaný čas počas celého roka. Takže ako znie recept na dokonalé Vianoce? Zostaňte v kruhu svojich najbližších a venujte sa im.