Domy posledné roky rastú ako huby po daždi. Ľudia si rozmyslia, či si kúpia malý byt alebo si trochu priplatia a majú krásny domček s pozemkom. Posledné roky sa stavajú nízko nákladové bungalovy. Nie každý hneď túžil po nízko nákladovej domácnosti s modernou technológiou na vykurovanie či ohrev vody. Všade môžete počuť o použití vzduchotechniky či tepelného čerpadla s nízkou spotrebou energie. Mesačné splátky takýchto nehnuteľností sa niekedy môžu dostať aj pod 100 Eur mesačne. To sa môže starším nehnuteľnostiam iba snívať. Takéto moderné vykurovacie techniky sú síce drahšie, ale spočítajte si, akú návratnosť vďaka nižšej spotrebe budete mať. Takmer nenájdete novostavbu, ktorá by nemala nižšiu spotrebu energie. Nie je to však iba presvedčenie ľudí a novodobý trend. Môže za to aj nová legislatíva, ktorá určuje nehnuteľnostiam dosiahnuť najvyššiu energetickú triedu A0. Energetické triedy sú rozdelené do viacerých kategórií, ktoré sú označené písmenami A až G, od najnižšej spotreby energie.

energetické triedy

Ako dosiahnuť energetickú triedu A0?

Práve použitím modernej technológie ako je vzduchotechnika, tepelné čerpadlo, či montáž krbu. Energetickú triedu A0 musíte preukázať pri kolaudácii a na to slúži energetický certifikát. Energetický certifikát preukazuje spotrebu vašej nehnuteľnosti a vypočítaná je výsledná energetická trieda. Energetický certifikát si však nemusíte dať vyhotoviť iba na novostavbu. Aj pri starších nehnuteľnostiach, kde chcete poznať spotrebu energie si môžete zaobstarať energetický certifikát nehnuteľnosti.

energetické triedy

Kde získať energetický certifikát ku kolaudácii?

Energetický certifikát nehnuteľnosti vám vyhotoví certifikaciabudovy.sk. Odborníci z certifikaciabudovy.sk používajú modernú techniku ako termo kamery na určenie spotreby energie budovy. Navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk a zistite svoju spotrebu nehnuteľnosti.