Prečo každý človek šetrí? No odpoveď asi budete poznať sami. V dnešnej dobe je to viac ako žiaduce. Ja by som vám o tom mohla celkom dosť vecí rozprávať. A keď nemáte nejaké ušetrené peniaze, tak sa vám potom ľahko stane, že sa ocitnete v situácii, keď tie peniaze potrebujete, ale nemáte ich. A preto je dôležité s nimi zaobchádzať rozumne a tak, aby ste niečo používali na svoj osobný život a nejakú čiastku (môže byť pokojne menšia) si šetrili. Lenže nie každému šetreniu ide. To celkom chápem, každý je iný. Ale aj tak by sa každý mal zamyslieť nad tým, že šetriť treba. Môže sa čokoľvek stať.

s

Môže sa vám pokaziť napríklad práčka a čo potom budete robiť. V čom budete prať bielizeň? Toto sú také otázky, nad ktorými by sa každý mal aspoň párkrát zamyslieť, než začne míňať úplne zbytočne. Samozrejme, keď si to človek môže dovoliť, tak prečo nie. Môže chodiť do drahých reštaurácií, jesť jedlo v reštauráciách, chodiť nakupovať do drahých obchodov. nie je na tom nič zlé. Pokiaľ má na to človek finančné prostriedky, tak prečo by si to nemohol dovoliť. Ale aj bohatý človek by mal mať našetrenú nejakú čiastku pre všetky prípady. Nikdy neviete, čo sa môže stať. 

s

Tým samozrejme nechcem nič privolávať, ale koľkokrát sa už stalo, že nejakým spôsobom predtým bohatý človek, ktorý chodil v luxusnom oblečením a mal drahé luxusné auto, skončil ako chudobný a nevedel, čo robiť. A nemal samozrejme našetrenú ani nejakú väčšiu čiastku, takže sa s tým musel pobiť sám a to celkom dosť rýchlo. Ušetrenú čiastku potom môžeme použiť na čokoľvek. Napríklad ju ani nebudeme v budúcnosti potrebovať, ale vždy je dobré ju mať. Pre všetky prípady a hlavne pre istotu. Aby ste mohli pokojne spať. A keď sa niečo náhodou stane, tak na to budete pripravení a nebudete si hovoriť, čo mám robiť, ja to nezvládnem a tak ďalej…